درمان درد دیسک کمر

ساخت وبلاگ
چکیده :   ناگهان درد شدیدی در ناحیه كمر و ستون فقرات به سراغتان می‌آید، بخصوص وقتی صبح‌ها از خواب بیدار می‌... با عنوان : درمان درد دیسک کمر بخوانید :

 

Related image

ناگهان درد شدیدی در ناحیه كمر و ستون فقرات به سراغتان می‌آید، بخصوص وقتی صبح‌ها از خواب بیدار می‌شوید یا كار سنگینی انجام می‌دهید، كمرتان بشدت درد می‌گیرد. با كمی استراحت، این کمردرد آزاردهنده تخفیف می‌یابد، اما بسرعت با نشستن یا كار كردن دوباره به سراغتان می‌آید.این ها نشانه‌هایی آشنا برای تمام كسانی است كه بیماری دیسک, كمر را تجربه كرده‌اند.

درمان, درد دیسک کمر

درمان محافظه کارانه برای درد دیسک کمر عموما شامل اجتناب از موقعیت های دردناک، پیروی از تمرینات از پیش برنامه ریزی شده و داروهای ضددرد برای کاهش شدت بیماری دیسک کمر بوده و حدودا از هر 10 نفر که این موارد را رعایت می کنند 9 نفر بهبود پیدا می کنند.

درمان های خانگی

استفاده از داروهای مسکن در دسترس همچون پروفن در کاهش درد دیسک کمر موثر است.استفاده از پک های سرد و گرم و همچنین اجتناب از استراحت بیش از حد در رختخواب به بهبود درد دیسک کمر کمک نموده و جزء درمان های خانگی درد دیسک کمر محسوب می شود.در طول دوره درمان درد دیسک کمر از فعالیت هایی که درد دیسک کمر شما را بدتر می نماید، اجتناب کنید

فیزیوتراپی

پزشک ممکن است به شما درمان زیر را نیز برای کاهش درد دیسک کمر توصیه نماید:

سرد و گرم کردن و درمان درد دیسک کمر

کشش و درمان درد دیسک کمر

اولتراسوند و درمان درد دیسک کمر

استفاده کوتاه مدت از حمایت کننده ها برای کمر و درمان درد دیسک کمر

 جراحی دیسک کمر

تعداد کمی از افرادیکه دیسک کمردارند، برای درمان دیسک کمر نیاز به جراحی دارند. پزشک شما در صورت شکست درمان های محافظه کارانه (عدم هیچگونه بهبود درد دیسک کمر پس از شش هفته) برای شما درمان جراحی دیسک کمر پیشنهاد نماید. همچنین در شرایط زیر نیز درمان جراحی دیسک کمر پیشنهاد می گردد:

دیسک کمر و بی حسی و یا ضعف

دیسک کمر و مشکل در ایستادن و یا راه رفتن

دیسک کمر و از دست دادن کنترل مثانه و روده

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 27 آذر 1397 ساعت: 12:49