درمان تنگی کانال نخاعی کمر به روش PRT

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  درمان تنگی کانال نخاعی کمر به روش PRT

  این روش یکی از درمان های نسبتا جدید کانسرواتیو (محافظه کارانه و بدون خطر) در درمان کمردرد ناشی از فشار خارجی بر ریشه‌های عصبی مانند هرنی (فتق) دیسک بین مهره‌ای روش میکروتراپی است.

  بیمارانی که مدتها از کمردرد رنج برده و هرنی دیسک برای آنها محرز شده باشد، کاندید مناسبی برای انجام عمل PRT است و همچنین در مواردی که بیمار به علت تنگی کانال نخاعی کمر یا عدم پاسخ به جراحی دیسک همچنان از درد رنج می برد، روشی مناسب برای این گونه افراد است.

  بیماران با با این روش دیگر نیازی به بستری شدن در بیمارستان را ندارند.

  در این روش با هدایت CT یا فلوروسکوپی توسط متخصصین طب فیزیکی توسط یک سوزن بلند ظریف (سوزن LP) لیدوکائین و به سطح درگیری ریشه عصبی تزریق می‌شود، این عمل را میتوان 3 تا 4 نوبت به فواصل سه هفته‌ای انجام داد که بعد از تزریق نوبت اول در صورتی که جواب به درمان 50 درصد و یا حتی صد درصد باشد، بیمار باید برای نوبت دوم و سوم مراجعه کرده تا دوره درمان کامل شود و در صورتی که بیمار هیچ پاسخی به درمان پس از تزریق اول نداد مراجعه برای مراحل بعدی تزریق توصیه نمی شود.
  این درمان تاکنون در بخش طب فیزیکی  برای بیماران زیادی انجام شده و نتایج بسیار خوبی داشته است.

  نویسنده : بازدید : 26 تاريخ : دوشنبه 8 آذر 1395 ساعت: 11:24
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123